Czy to alternator?

Jakieś urządzenie nie działa? Dmuchawa nie dmucha, światła nie świecą w Fiacie 500? Zapraszamy tutaj

Czy to alternator?

Postprzez Andrew500 » czwartek, 7 kwietnia 2011, 22:40

No wiec w moim autku (500 1.2 23 tyś przebiegu) zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Przy odpaleniu np: ogrzewania tylnej szyby słychać warczenie i spadek obrotów z okolic alternatora. Dodatkowo nie za równo chodzi nawet bez specjalnych obciążeń. Niepokojący jest także hałas pod maską z okolic paska tak jakby łożysko tarło o coś. Czy to koniec alternatora?? A może tylko coś z napinaczem albo paskiem. Pomocy
Andrew500
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2010, 13:15
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Czy to alternator?

Postprzez leon » piÄ…tek, 8 kwietnia 2011, 11:02

Przy takim przebiegu Twoje autko napewno jest jeszcze na gwarancji,więc nie ma co gdybać tylko jedź do serwisu i niech fachowcy z ASO zdiagnozują usterkę.Być może korpus alternatora jest pęknięty i nastąpiło przesunięcie wewnętrznych części względem osi co powoduje dodatkowe tarcie i słychać hałas.Wtedy tylko wymiana alternatora na nowy lub regenerowany.Ta usterka bardzo często występuje w Fiatach z powodu zbyt nisko położonego alternatora.Między ożebrowanie dostaje się brud, woda ,łapie mróz i rozsadza korpus.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Czy to alternator?

Postprzez Andrew500 » sobota, 9 kwietnia 2011, 21:29

No i tu cię zmartwię bo autko skończyło gwarancję w grudniu. Dlatego pytam się na forum co to może być bo nie chcę rozmontować pół samochodu :)
Andrew500
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2010, 13:15
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Czy to alternator?

Postprzez leon » niedziela, 10 kwietnia 2011, 07:14

Jeżeli auto jest po okresie gwarancyjnym to masz pecha.Jeśli to rzeczywiście alternator to dam Ci pewną radę ,poszukaj alternatora z innego modelu fiata o korpusie bez ożebrowania ,na przykład w fiatach TIPO były takie montowane ,problem rozsadzania korpusu nie dotyczy tego typu alternatora a jeżeli już to w niewielkim stopniu.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Czy to alternator?

Postprzez Marcinosik » niedziela, 10 kwietnia 2011, 17:13

A wpadłeś w jakąś kałużę itp :?: Myślę, że lepiej będzie zawieść altek do przewinięcia na widoczną do Międzylesia, tam jest gość co przewija silniki alternatory itp. Facet się zna, zrobił mi silnik do wentylatora to już chodzi 6 lat i nic, a nowy się spalił po roku.
Niestety dokładnego adresu nie znam, zapytasz się w każdym warsztacie na tej ulicy to Ci powiedzą...
Jak korpus poszedł to tez co wymyślą.
Marcinosik
 
Posty: 247
Dołączył(a): sobota, 1 marca 2008, 19:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Czy to alternator?

Postprzez leon » niedziela, 10 kwietnia 2011, 17:58

Z tym przewinięciem uzwojeń alternatora to trochę przesadziłeś.Przewijanie stosuje się gdy uzwojenia są przepalone.A ten alternator pracuje i wytwarza prąd,czyli od strony elektrycznej jest sprawny.Problem leży po stronie mechanicznej.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Czy to alternator?

Postprzez leon » niedziela, 10 kwietnia 2011, 18:05

Najlepiej pojechać do elektromechanika albo nawet dwóch i zasięgnąć języka ,to nic nie kosztuje,na pewno coś mądrego powiedzą na ten temat.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Czy to alternator?

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 11 kwietnia 2011, 11:31

Ja znam lepsze rozwiązanie,zakładając że to alternator ,pojechać na kanał lub podnośnik(jak ma się dostęp),albo podnieść auto na lewarku i wymontować altka,roboty na 15 min.

Po wyjęciu i obejrzeniu będzie wszystko jasne w czym problem.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Czy to alternator?

Postprzez Andrew500 » poniedziaÅ‚ek, 11 kwietnia 2011, 17:01

Do kanału mam dostęp ale niestety dopiero za 2 tygodnie. Na pewno się coś tam posypało bo teraz jeszcze doszło jakby "latanie śrubek" wewnątrz :(
Andrew500
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2010, 13:15
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Czy to alternator?

Postprzez Qnisko » czwartek, 27 grudnia 2012, 20:36

Witam
Wiem, że minęło już trochę czasu od założenia tego wątku, ale jestem ciekaw jak się sprawa zakończyła?
jaka to była usterka? :.:
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG


Powrót do Elektryka Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon