halogeny

Jakieś urządzenie nie działa? Dmuchawa nie dmucha, światła nie świecą w Fiacie 500? Zapraszamy tutaj

Re: halogeny

Postprzez renene » poniedziaÅ‚ek, 21 marca 2011, 11:01

Leon, skrobnij parę słów co i jak z tymi halogenami. Czy potrzebna nowa listwa? a może schemacik?
renene
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2008, 21:14
Lokalizacja: Białobrzegi
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: halogeny

Postprzez leon » poniedziaÅ‚ek, 21 marca 2011, 14:55

Sprawa jest banalnie prosta,najprościej wykonać całą instalację od początku do końca.Poszukiwanie w istniejącej oryginalnej instalacji wiązek kabli nie ma ,sensu bo można rozgrzebać pół samochodu i nic nie znaleźć.Najlepiej kupić na aukcji (alledrogo) halogenki z atrapkami,można jeszcze kupić oryginalną wiązkę łączącą oba halogeny ze sobą.Rozrzut cenowy jest spory,najlepiej wybierać te które są nowe.Jeżeli czegoś nie ma na aukcji to można to dostać ciut drożej w ASO.Włącznik halogenów u mnie znajduje się w miejscu gdzie oryginalnie jest wyłącznik ASR (moje auto nie ma ASR) czyli wszystko wygląda w kokpicie jakby było oryginalne (nie ma żadnych nie oryginalnych przełączników).Zasilanie halogenów jest brane z akumulatora (są tam dodatkowe wolne podejścia) zabezpieczone bezpiecznikiem 15 Amperów umieszczonym w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika,obok znajduje się przekaźnik sterujący włączaniem halogenów.Obwód sterujący jest zasilany z zapalniczki w kokpicie która już od razu jest zabezpieczona bezpiecznikiem.Obwód ten idzie przez wyłącznik (ASR) do przekaźnika sterującego znajdującego się w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika.Przejścia kabli z komory silnika do kokpitu są prowadzone istniejącymi otworami w karoserii czyli pod plastikową osłoną podszybia tam gdzie jest mechanizm wycieraczek przedniej szyby.Czyli do kupienia są halogeny,plastikowe atrapki,przekaznik 12V 20A,bezpiecznik z obudową 15Amperów,3 metry kabla o przekroju jeden kwadrat,3 metry kabla o przekroju 0,5 kwadrat.Jak masz jeszcze pytania to "wal prosto".
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: halogeny

Postprzez renene » wtorek, 22 marca 2011, 20:14

Dzięki za odpowiedź
renene
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2008, 21:14
Lokalizacja: Białobrzegi
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: halogeny

Postprzez wloski » niedziela, 8 maja 2011, 21:26

Mam do sprzedania halogeny do Fiata 500 nie drogo. Proszę o kontakt jeśli ktoś jest zainteresowany, są to oryginalne światła, ponieważ, mam warsztat mechaniczny i zakupuje części do samochodów, które są u mnie naprawiane.
wloski
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 22:37
Lokalizacja: Lędziny
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: halogeny

Postprzez kamil652 » sobota, 14 listopada 2015, 18:34

Kochani .
U mnie halogeny nie działają . Po naciśnieciu guzika , zapalają się tylko tyle naciskałem po kilka razy i nic
Dodatkowo nie zapala mi się oświetlenie środka ...
proszÄ™ o rady .
kamil652
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2015, 01:54
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: halogeny

Postprzez kamil652 » poniedziaÅ‚ek, 16 listopada 2015, 17:25

kamil652 napisał(a):Kochani .
U mnie halogeny nie działają . Po naciśnieciu guzika , zapalają się tylko tyle naciskałem po kilka razy i nic
Dodatkowo nie zapala mi się oświetlenie środka ...
proszÄ™ o rady .


dzisiaj uporałem sie z oświetleniem środka . Bylem w serwisie i powiedziano mi ,ze mam włącznik tylko do tylnych lamp natomiast to ,ze mam halogenny to któś mógł wczesniej dodać zderzak z halkogenami .

pytanie czy teraz to podłącze szybko i czy i potrzebuje włącznik nowy
kamil652
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2015, 01:54
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: halogeny

Postprzez vietom » poniedziaÅ‚ek, 13 lutego 2017, 11:35

Auto serwis V Tronic mi je montował. Samodzielnie byłoby raczej trudno.
Avatar użytkownika
vietom
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela, 5 lipca 2015, 16:01
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


cron
Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon