Ksenony?

Jakieś urządzenie nie działa? Dmuchawa nie dmucha, światła nie świecą w Fiacie 500? Zapraszamy tutaj

Re: Ksenony?

Postprzez damianx » czwartek, 19 sierpnia 2010, 15:52

hmmm

Na pewno śruby od frontu z góry pod maską

Na pewno trzeba zdjąć nadkola bądź tylko z przodu aby dostać się do śrub przy lampach w błotnikach

Śruby od dołu
(przydałby się kanał)
odpiąć lampy dzienne i halogeny

dolna osłonę tez by wypadało zdjąć.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Ksenony?

Postprzez thebartol » niedziela, 22 sierpnia 2010, 13:22

Kanał jest zbędny, odpowiedniej długości krzyżak wystarcza, śruby od dołu są łatwo dostępne, znajdują się z samego przodu. Gorsze są śruby w nadkolach, tutaj trzeba wykręcać kołami, nadkola zostawiasz, odkręcasz tylko śruby łączące nadkola ze zderzakiem, jedna śruba skierowana do góry jest ukryta w takim zagłębieniu specjalnie wyciętym, więc nic na siłe ;). No i oczywiście rząd śrubek z góry pod maską.

Niektóre śruby są lakowane i kiedyś ktoś może się doczepić że nie masz wbitej pieczątki do książki z zakładu mającego autoryzację Fiata na naprawy lakierniczo-blacharskie, jakbyś musiał korzystać z gwarancji na perforację nadwozia.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Ksenony?

Postprzez renene » Å›roda, 17 listopada 2010, 10:59

Panowie, napiszcie numery tych kostek może jakiś schemacik i dwa zdania o montażu ksenonów, może jakieś zdjęcia- miejcie litość lampy leżą w garażu i tęsknią za 500 :-P
renene
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2008, 21:14
Lokalizacja: Białobrzegi
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Ksenony?

Postprzez damianx » Å›roda, 17 listopada 2010, 11:26

renene ,nie wiem czy któraś z osób które założyły zenony coś Ci napisze odnośnie interesujących Cię szczegółów ,mój post z prośbą o to samo napisałem prawie (bez paru dni)rok temu !!!!!

Widzę że mamy tu coś a`la pies ogrodnika(ale to nasza "polska" domena)czyli,ja mam założyłem, narobiłem się ,wiem co i jak ale nie powiem bo jeszcze ktoś inny zrobi to w 5 minut.Niech się sam narobi ,nic mu nie pomogę.

Jak dla mnie to manual zamknie się góra w parunastu punktach,oczywiście bez zbędnego rozpisywania się .

Ja czekam na to rok ,i czuję że jak sam tego nie zrobię i nie opiszę to .........minie kolejny rok albo więcej.

ps.renene jak ewentualnie będziesz chciał je zakładać to może będę mógł Ci pomóc,jesteś z wawy
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Ksenony?

Postprzez Numenius » wtorek, 26 kwietnia 2011, 20:07

witam,

moja dziewczyna ma fiacika i postanowilem jej zrobic niespodzianke montujac xenony.

poniewaz jak juz cos robie to chcialbym zrobic to zrobic od A do Z, mam konkretne pytanie dotyczace montazu. podlaczenie elektryki to nie problem, znalazlem sprzedawce ktory dolacza schemat i instrukcje, wiec moze dam rade;)

trapi mnie jednak inna rzecz - SPRYSKIWACZE. chcialbym miec pelnosprawne lampy ze spryskiwaczami a nie jakas kaleke;). czy ktos orientuje sie w tej sprawie i czy ktos montujacy xenony podlaczyl rowniez skutecznie spryskiwacze?

wiem, ze prawdopodobnie potrzebny jest dodatkowa pompa wody, dodatkowy zbiornik chyba nie jest potrzebny, ale nie jestem pewien. co z elektryka?

mam nadzieje ze podzielicie sie swoimi doswiadczeniami
n
Numenius
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Ksenony?

Postprzez damianx » Å›roda, 27 kwietnia 2011, 10:41

A przywitać się to nie łaska.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Ksenony?

Postprzez Numenius » poniedziaÅ‚ek, 13 czerwca 2011, 12:25

przywitalem sie [dawno temu] no i co z tego?

jezeli ktos uzaleznial udzielenie mi porady, tudziez pomocy od przeczytania powitania to chyba o mnie zapomnial...
Numenius
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Ksenony?

Postprzez renene » wtorek, 14 czerwca 2011, 17:59

Musisz dokupić
1.dodatkowy zbiornik- tam jest pompa,
2. wąż ciśnieniowy gumowy numer 51851369 i jest jeszcze krótki wężyk
3. kostki do, lamp

daj mail - wyślę rysunek


Uważaj na schemat od sprzedawcy jeżeli to ten z allegro- ładnie wygląda a jest do bani- elektryk który mi robił czytał schematy fiata z ksenonem i bez i na własny rozum podłączał
pokazał mi,że gdyby łączył w/g schematu- walnęłyby przetwornice
renene
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2008, 21:14
Lokalizacja: Białobrzegi
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Ksenony?

Postprzez Numenius » Å›roda, 15 czerwca 2011, 10:28

dzieki:)

rozmawialem ze specjalista od ksenonow [w-wa ursynow] i jego zona ma abartha z seryjnymi kseononami. powiedzial, ze sporo zabawy - zwlaszcza z dodatkowym zbiornikiem, bo nie da sie go kupic uzywanego [na razie] a mozna go zamowic tylko w jednej firmie, ponoc z krakowa. bede badal ten temat.

jezel masz nr tego zbiornika to bylbym wdzieczny :)

a schemat nie bedzie mi potrzebny bo tam je temu czlowiekowi do zamontowania - sam nie mam na to czasu i absoltnie nie znam sie na elektryce :(
Numenius
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Ksenony?

Postprzez renene » piÄ…tek, 1 lipca 2011, 17:35

mały wężyk ma numer 51864835, zbiorniczek 51851369
renene
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2008, 21:14
Lokalizacja: Białobrzegi
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Ksenony?

Postprzez renene » sobota, 2 lipca 2011, 12:55

wszystko zamówisz w salonie fiata( mały wężyk coś 39 zł) coś ten fachowiec ściemnia- dlaczego z Krakowa?? zadzwoń na 1 sierpnia
renene
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2008, 21:14
Lokalizacja: Białobrzegi
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Ksenony?

Postprzez jaqb » sobota, 16 lipca 2011, 11:39

witam
czy mógł bym również otrzymać schemat podłączenia świateł
przymierzam się do zakupu jednak nie od gościa który oferuje lampy ze schematami na allegro.
jaqb
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 13:25
Lokalizacja: Kraków
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Ksenony?

Postprzez artex1987 » piÄ…tek, 9 sierpnia 2013, 17:33

Odkopuję temat. Od 2 lat kiedy napisano ostatniego posta lampy ksenonowe stały się wreszcie bardziej dostępne, na aukcjach internetowych jest w czym wybierać, a co za tym idzie więcej z Was je posiada. Pojawiły się także pseudo ksenonowe żarówki H7, ale o tym badziewiu nie będę wspominał. Forumowicze pomimo zapewnień obiecali zamieścić instrukcję instalacji/ montażu w swoich autach. Jednak do dziś takich informacji nie ma. Drodzy forumowicze może jednak ktoś podzieli się własnymi doświadczeniami z instalacją świateł? lub też wspomoże mnie w podłączeniu tych pięknych lamp:-) moje pytania...
... do czego podłączyć dodatkowy zbiorniczek, jak to jest w Abarth-ie rozwiązane?
... instalacja podłączenia kostki do lampy, posiadacie może rozpiskę?
artex1987
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 12 czerwca 2013, 09:27
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon