Klapa bagażnika - nie otwiera się

Jakieś urządzenie nie działa? Dmuchawa nie dmucha, światła nie świecą w Fiacie 500? Zapraszamy tutaj

Klapa bagażnika - nie otwiera się

Postprzez orscik » poniedziałek, 13 grudnia 2021, 22:38

Witam.
Fiat 500C 2011r
Wiem ,że temat wałkowany kilka razy ale w ,,szukajce'' nic nie znalazłem
Stycznik w klapie sprawny
Zamek Sprawny(tak mi się wydaje) Silniczek na krótko działa, stycznik po otwarciu zamka ręcznie zapala światło w bagażniku.
Po naciśnięciu stycznika w klapie nie ma napięcia na dwoch kablach(wydaje mi się ,że to one odpowiadają za podanie napięcia na silniczek - fioletowy i chyba czarny w wiązce która idzie do zamka klapy
Wiązka sprawna.(przejrzałem ją a uszkodzone przewody polutowane.

Samochód kupiłem już z nieotwierającą się klapą.
Czy ma ktoś schemat elektryczny ?
Może jest jakiś przekażnik który uległ uszkodzeniu?
z góry dzięki za podpowiedzi.
orscik
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 11 grudnia 2021, 20:06
Samochód: fiat 500c 2011r
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Klapa bagażnika - nie otwiera się

Postprzez orscik » wtorek, 14 grudnia 2021, 20:47

Instalacja sprawdzona,Kable przejrzałem od A do Z.

ROZWIĄZANIE PO NAPRAWIE WIĄZKI JEST BANALNE>
MAM NADZIEJE ,ŻE ZAOSZCZĘDZI TO KOMUŚ GRZEBANIU I ROZBIERANIU AUTA PRZEZ DWA DNI - TAK JAK MI.
WYCIĄGANIE MODUŁÓW ITP - ODRADZAM.


ROZWIĄZANIE PROBLEMU. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdy samochód jest uruchomiony lub kluczyk jest włączony, naciśnij przycisk zamykania samochodu przez 3-5 sekund.Następnie otwórz całkowicie dach.Po tym jak dach dojedzie(otworzy się) do końca przytrzymaj przycisk otwierania samochodu na pilocie przez 3-5 sekund. Następnie przyciskiem zamknij dach.
GDY SIĘ ZAMKNIE NIC NIE DOTYKAJ.
Następnie przejdzie przez automatyczny proces opiniowania i zamykania dachu. Nie dotykaj go ani żadnych przycisków, gdy to się dzieje. Kiedy to zrobisz, Twój dach i bagażnik będą działać poprawnie!


POWODZENIA :)
Pozdrawiam Orest.
orscik
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 11 grudnia 2021, 20:06
Samochód: fiat 500c 2011r
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Elektryka Fiata 500

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon