Tempomat uniwersalny czy oryginalny?

Jakieś urządzenie nie działa? Dmuchawa nie dmucha, światła nie świecą w Fiacie 500? Zapraszamy tutaj

Tempomat uniwersalny czy oryginalny?

Postprzez Wanderer » piÄ…tek, 18 wrzeÅ›nia 2020, 13:23

Cześć wszystkim! W najbliższym czasie kupię używanego Fiata 500 (100 lub 105 KM). Warunkiem koniecznym jest dla mnie tempomat. Niestety z tego co się zorientowałem, tempomaty występują tylko w świeższych rocznikach, które są poza moim budżetem. Pozostaje mi samodzielne zamontowanie tempomatu (a raczej zlecenie tego fachowcom). Są firmy, które montują uniwersalne tempomaty do różnych samochodów. Np. firma z którą się skontaktowałem robi to za 1690 zł. Stąd moje pytanie: czy taki wynalazek jest pewny i bezpieczny? Czy nie lepiej i taniej byłoby kupić używany panel z manetkami lub kierownicę (niektóre pięćsetki mają sterowanie tempomatem z manetki, a inne z kierownicy) z egzemplarza, który miał tempomat na wyposażeniu? Jeżeli tak, to jakie elementy musiałbym zgromadzić (coś oprócz wspomnianej manetki/kierownicy)? Czy te elementy pochodzące z jednej wersji silnikowej czy rocznikowej będą działać w innej? Dziękuję za wszelkie wskazówki.
Wanderer
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 14 września 2020, 22:21
Samochód: -
Pojemność silnika:: -
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Elektryka Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon