500c nie otwiera sie bagaznik

Jakieś urządzenie nie działa? Dmuchawa nie dmucha, światła nie świecą w Fiacie 500? Zapraszamy tutaj

500c nie otwiera sie bagaznik

Postprzez arti » poniedziaÅ‚ek, 21 stycznia 2019, 23:28

Witam :Q

Posiadamy 500 c ,,poprzedni właściciel mówił o problemach z otwieraniem bagażnika i z klucza i manualnie raczka/klamka w bagażniku , oczywiście mozna za każdym razem wciskać się do środka ,,rwać tapicerke odrywać klipsy i otwierać awaryjnie .

Słyszałem również ze jest tam gdzieś jakiś sensor ,,czujnik czy cos podobnego który odpowiada za to cos przy składaniu dachu ( sam dach działa bez zarzutów )

W tej chwili żadna z wymienionych wyżej metod nie działa ,,pytanie czy jest zepsuty zamek czy cos z sama elektromagnetyczna klamka ?
Ma ktoÅ› wiedze na ten temat ?
arti
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 21 stycznia 2019, 22:59
Samochód: 500 C
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: 500c nie otwiera sie bagaznik

Postprzez damianx » czwartek, 24 stycznia 2019, 11:27

wiÄ…zka w klapie.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 500c nie otwiera sie bagaznik

Postprzez arti » Å›roda, 30 stycznia 2019, 21:53

Wiec tak

Oczywiscie musialem wejść do bagażnika przez środek , ściągnąłem tapicerkę tylnej klapy i awaryjnym ryglem otworzyłem bagażnik ,,,,i,,,,,po jego zamknięciu zaczęło wszystko działać czyli otwieranie z pilota , otwieranie poprzez klamke i dodam tylko ze jeszcze przez to wszystko nie działało ogrzewanie tylnej szyby,,,juz działa ..to jest po prostu fiat i tyle


Pzdr
arti
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 21 stycznia 2019, 22:59
Samochód: 500 C
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 500c nie otwiera sie bagaznik

Postprzez damianx » czwartek, 31 stycznia 2019, 16:56

no raczej nie pewnie wiązka się ułożyła ,musisz zobaczyć wiązkę czy nie jest połamana lub tylko na razie izolacja zlazła ,inaczej jak to zostawisz jest szansa na uszkodzenie body przy większym zwarciu.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 500c nie otwiera sie bagaznik

Postprzez arti » piÄ…tek, 1 lutego 2019, 22:37

damianx napisał(a):no raczej nie pewnie wiązka się ułożyła ,musisz zobaczyć wiązkę czy nie jest połamana lub tylko na razie izolacja zlazła ,inaczej jak to zostawisz jest szansa na uszkodzenie body przy większym zwarciu.



Tak czy tak to zerkne :) Dziekowa

Pzdr
arti
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 21 stycznia 2019, 22:59
Samochód: 500 C
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 500c nie otwiera sie bagaznik

Postprzez Malkovic » piÄ…tek, 28 sierpnia 2020, 18:13

Podbiję temat. Mam ten sam problem. Nie otwiera się klapa bagażnika i nie działa ogrzewanie tylnej szyby (500C). Przedzwoniłem wiązkę i niby przewody nie są uszkodzone, ale zrobiłem to tylko na linii klapa-nadwozie. Nie wiem jak dalej, ale też dziwne, by się uszkodziły w miejscu, gdzie nie zginają się na codzień.

Macie jakiś pomysł/rozwiazanie?
Malkovic
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 3 czerwca 2020, 22:25
Samochód: Fiat 500 CC
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: 500c nie otwiera sie bagaznik

Postprzez piotrzuzia » piÄ…tek, 14 lipca 2023, 14:19

odgrzewam starego kotleta, ale jakby ktoś szukał - też mi się nie otwierał bagażnik, zaczął się otwierać po wymianie tych gumowych wkręcanych ograniczników klapy - numer części K68071989AA
pozdrawiam
piotrzuzia
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 4 kwietnia 2023, 05:59
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Elektryka Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon