Problem z nagrzewaniem siÄ™ auta.

Jakieś urządzenie nie działa? Dmuchawa nie dmucha, światła nie świecą w Fiacie 500? Zapraszamy tutaj

Problem z nagrzewaniem siÄ™ auta.

Postprzez batia » czwartek, 17 listopada 2016, 16:08

Witam,

Mam pewien problem, otóż auto podczas postoju ciągle wieje zimnym mimo iż silnik zdąży się nagrzać do odpowiedniej temp. (nie mam możliwości odmrozić szyby jak sobie odpale autko i zostawie je na 15-20min, dopiero gdy ruszę autem zaczyna wiać ciepło.

Drugim problemem który może mieć związek z pierwszym jest to że strasznie szybko włącza się dmuchawa chłodnicy albo mi się wydaje, nawet w ziemie potrafi się odpalić jak tylko stanę w korku.

W lecie jest to na porządku dziennym ciągle włącza się chłodzenie silniki mimo iż temp jest odpowiednia.

Trzecie sprawa, podczas dużych mrozów około -10, strasznie faluje mi silnik,

Autko to Fiat 500 1.2 2009r.

Pozdrawiam
batia
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 4 grudnia 2015, 22:25
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Problem z nagrzewaniem siÄ™ auta.

Postprzez biopago » czwartek, 17 listopada 2016, 16:22

Za mało płynu w układzie chłodzenia lub/i zapowietrzony układ. Trzeba dolać płyn i odpowietrzyć. Jeżeli po tej operacji przez chwilę będzie ok a potem znowu wrócą te same objawy tzn. że jest jakaś nieszczelność w układzie, którą trzeba naprawić np. dziurawa chłodnica lub jakiś fragment gumowych węży.
Avatar użytkownika
biopago
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 2 września 2016, 12:39
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Problem z nagrzewaniem siÄ™ auta.

Postprzez batia » czwartek, 17 listopada 2016, 16:57

Okej dzięki sprawdzę, a powiesz mi jak się odpowietrza układ w fiacie?
batia
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 4 grudnia 2015, 22:25
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Problem z nagrzewaniem siÄ™ auta.

Postprzez biopago » piÄ…tek, 18 listopada 2016, 11:02

- Najpierw na wyłączonym zimnym silniku dolewasz płyny do chłodnicy - najlepiej do pełna czyli pod wskażnik "max"
- potem uruchamiasz silnik - czekasz aż się nagrzeje czyli jak będzie miał 90st (kreski temperatury w połowie skali)
- potem pod maską w okolicach szyby bliżej strony gdzie jest kierownica powinna być rura z takim zaworkiem który ma pokrętełko (przynajmniej tak jest w pandzie 1,2 a w F500 jeszcze nie patrzyłem) - w załączniku foto jak to powinno wyglądać. odkręcasz to pokrętełko i powinno z niego schodzić powietrze. Jak zacznie lecieć płyn chłodniczy to zakręcasz.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
biopago
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 2 września 2016, 12:39
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Problem z nagrzewaniem siÄ™ auta.

Postprzez biopago » poniedziaÅ‚ek, 21 listopada 2016, 09:58

A tak to wyglÄ…da w F5100 1.2 (nowy po lifcie)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
biopago
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 2 września 2016, 12:39
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Elektryka Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon