Trzeszczy cos, zawieszenie ?

Problemy natury: blacha, lakier lub zderzak Fiata 500?

Trzeszczy cos, zawieszenie ?

Postprzez Dariusz79gda » niedziela, 1 lutego 2015, 15:17

Witam
1) Mam taki problem po wymianie opon na zimowy zauwazylem ze jak przejezdzam przez male dziury lub prog zwalniajacy to w lewym kole/zawieszeniu cos jakby trzeszczalo, rozprezalo sie - gielo sie sam nie wiem jak to nazwac
Czy ktos mial cos takiego i moze cos poradzic

2) Mam pytanie jeszcze jesli na oponach letnich ktore mialem przy zakupie samochodu przy alufelgach nie bylo dodanych obciaznikow czy jak to nazwac i zostaly dodane przy wymianie na zimowe czy tak powinno byc ze inna firma opony to sie takie cos dodaje do alufelgi ?
Dariusz79gda
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 23 stycznia 2013, 17:17
Lokalizacja: Gdansk
Samochód: Fiat 500 1.2 Lounge
Pojemność silnika:: 1242
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Trzeszczy cos, zawieszenie ?

Postprzez P1jawa » niedziela, 1 lutego 2015, 19:58

Ad.1. Mój strzał - tulejki wahacza przedniego. Trzeba udać się na stację diagnostyczną i tam na szarpakach specjalista może określić co się dzieje. U mnie tak było, wymieniłem, problem zniknął. Inna sprawa, że znajomy mechanik mnie przeklął - jest do nich tragiczny dostęp.

Ad.2. Dodawanie paru gram ciężarków jest normalną sprawą i nie zależy od marki opony. Nawet nowa opona może być niewyważona, albo po sezonie jazdy na alusach właśnie felgi doznały minimalnego uszkodzenia i w celu niwelacji jego wpływu na komfort jazdy, zostały dodane ciężarki.
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Trzeszczy cos, zawieszenie ?

Postprzez Duytruu88 » poniedziaÅ‚ek, 16 lutego 2015, 12:35

Tylko fachowa diagnostyka może stwierdzić czy coś jest nie tak. Samo skrzypienie nie musi oznaczać konieczności wymiany elemetów zawieszenia - ale nie jest to wykluczone :/
Duytruu88
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lutego 2015, 12:29
Samochód: FIAT 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Trzeszczy cos, zawieszenie ?

Postprzez Dariusz79gda » Å›roda, 4 marca 2015, 22:47

Rozumiem ze jesli auto jest jeszcze na gwaracji to gwaracja to obejmuje ??
Dariusz79gda
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 23 stycznia 2013, 17:17
Lokalizacja: Gdansk
Samochód: Fiat 500 1.2 Lounge
Pojemność silnika:: 1242
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Trzeszczy cos, zawieszenie ?

Postprzez Qnisko » czwartek, 5 marca 2015, 23:48

tak, jeśli jest na gwarancji to muszą to naprawić.
Mój jest po gwarancji i dzisiaj sprawdzałem zawieszenie auta w Norauto. Akcja darmowej kontroli zawieszenia więc czemu nie sprawdzić;)??
Wiedziałem, że coś stuka-puka i okazał się uszkodzony sworzeń lewego wahacza i prawy łącznik.
Avatar użytkownika
Qnisko
 
Posty: 309
Dołączył(a): niedziela, 3 czerwca 2012, 11:50
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Fiacik 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Trzeszczy cos, zawieszenie ?

Postprzez Maaciej88 » piÄ…tek, 6 marca 2015, 10:35

Skrzypienie zawieszenia to stały mankament m.in Punciaków :) To, co skrzypi, to nie przód, a tył :) A konkretnie tzw. "gumy" na resorach z tyłu, są na dole i na górze resoru :D Znajomi z ASO dali mojemu tacie w tamtym roku specjalny smar i powiedzieli, że i tak za jakiś czas bedzie skrzypiało i fakt, skrzypiało juz po 2 miesiacach, jak samr sie wytarł i dostała sie tam woda :lol: Co do przodu, to jeszcze nie słyszałem, żeby u kogoś skrzypiało - skrzypi Ci pewnie głośno z tyłu i tylko wydaje Ci sie że to przód :oops: Pozdrówko
Maaciej88
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 6 marca 2015, 10:26
Samochód: FIAT 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Trzeszczy cos, zawieszenie ?

Postprzez Dariusz79gda » piÄ…tek, 6 marca 2015, 14:53

Mozliwe ze masz racje i dziekuje za odpowiedz.
Dariusz79gda
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 23 stycznia 2013, 17:17
Lokalizacja: Gdansk
Samochód: Fiat 500 1.2 Lounge
Pojemność silnika:: 1242
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Nadwozie Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon