Skrobanie piór???

Problemy natury: blacha, lakier lub zderzak Fiata 500?

Skrobanie piór???

Postprzez qjaf » Å›roda, 10 kwietnia 2013, 20:05

Witam,

Jakiś miesiąc temu zmieniłem oryginalne, skrobioące pióra wycieraczek w mojej żony 500 na pióra VALEO . Niestety prawie pióro nadal skrobie szybę co jest dośc irytujące przy jakiejś dłuższej podróży. Jeśli ktoś miał ten sam problem to poproszę o informację jak się z tym uporał. Dzięki.
Pozdr.
qjaf
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 19:59
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Skrobanie piór???

Postprzez damianx » czwartek, 11 kwietnia 2013, 09:34

Z tego co ja gdzieś kiedyś cos słyszałem to podobno za takie dziwne zachowanie się wycieraczek odpowiedzialne są ramiona a dokładnie sprężyny ,za mocno dociskają do szyby.

osobiście kiedyś byłem przy rozmowie jak ktoś był ale GP na serwisie i zgłaszał że wycieraczki zamiast zbierać to tak jakby przeskakiwały co centymetr po szybie ,i gość z serwisu tak się właśnie tłumaczył.

Ale jaki był finał tego nie wiem.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Skrobanie piór???

Postprzez qjaf » czwartek, 11 kwietnia 2013, 12:50

Ok, dzięki za odp. No właśnie w ASO już wymieniono to rmię wycieraczki ale nic to nie pomogło. Myślałem, że może ktoś zna jakieś bardzieś domowe sposoby jak się z ty uporać.
qjaf
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 19:59
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1200
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Skrobanie piór???

Postprzez natter » czwartek, 11 kwietnia 2013, 20:43

qjaf napisał(a):Ok, dzięki za odp. No właśnie w ASO już wymieniono to rmię wycieraczki ale nic to nie pomogło. Myślałem, że może ktoś zna jakieś bardzieś domowe sposoby jak się z ty uporać.
qjaf napisał(a):Witam,

Jakiś miesiąc temu zmieniłem oryginalne, skrobioące pióra wycieraczek w mojej żony 500 na pióra VALEO . Niestety prawie pióro nadal skrobie szybę co jest dośc irytujące przy jakiejś dłuższej podróży. Jeśli ktoś miał ten sam problem to poproszę o informację jak się z tym uporał. Dzięki.
Pozdr.


Sprawdź wielowypusty na mechanizmie wycieraczek ( te bolce, do których są przykręcone ramiona ), może wyrobiły się. Ewentualnie podłuż pod nakrętkę podkładkę, lub załóż nakrętkę samohamowną z kołnierzem ( na próbę ). Jeśli to pomoże to zgłoś się do ASO ( o ile samochód na gwarancji ) celem wymiany mechanizmu wycieraczek.

Również sam mechanizm wycieraczek może być uszkodzony ( na łączeniu cięgien ). A jeśli na gwarancji to patrz wyżej...
Pozdrawiam
natter
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 19:54
Lokalizacja: Polska
Samochód: Szary
Pojemność silnika:: 1.6
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Skrobanie piór???

Postprzez Amelia85 » czwartek, 18 kwietnia 2013, 15:13

Cholercia mam podobny problem, podobno smarownaie preparatami ala wazelina pomaga ;)
Amelia85
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 18 kwietnia 2013, 15:10
Samochód: Panda
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Skrobanie piór???

Postprzez amanda77 » sobota, 15 czerwca 2013, 21:24

Niestety mnie też dopadł ten problem --:-
amanda77
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 5 czerwca 2013, 11:08
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Skrobanie piór???

Postprzez abudabi » poniedziaÅ‚ek, 23 wrzeÅ›nia 2013, 13:02

Kiedyś miałem w golfie taki przypadek, a problemem okazała się wadliwa sprężyna, więc może jednak to jest przyczyną.
abudabi
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 23 września 2013, 12:58
Samochód: Fiat Bravo
Pojemność silnika:: 1600
Rodzaj paliwa:: Diesel


Powrót do Nadwozie Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon