odpryski lakieru

Problemy natury: blacha, lakier lub zderzak Fiata 500?

Re: odpryski lakieru

Postprzez damianx » Å›roda, 22 lipca 2009, 13:56

O tym własnie myślałem .

Ja już takie historie słyszałem że niedługo gwarancja będzie tylko pustym sloganem marketigowym.

Ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: odpryski lakieru

Postprzez P1jawa » czwartek, 20 sierpnia 2009, 20:46

Rzeczywiście masakra z tymi odpryskami. Na masce mam masę białych punkcików - a niby stara się człowiek nie jeździć za czymś co choćby kurzy piachem, ale to nie pomaga.
Na kancie drzwi - podobnie. Wystarczyła chwila nieuwagi i już biały pasek :-/ Wiatr mi szarpnął drzwi podczas otwierania. Lekko puknęły o samochód obok - na nim ani śladu (całe szczęście), a u mnie biało. Gdzie się podział lakier jeśli ani tu ani tam go nie ma?! :-/
Avatar użytkownika
P1jawa
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela, 1 lutego 2009, 22:17
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: odpryski lakieru

Postprzez gshock » Å›roda, 30 czerwca 2010, 19:46

Hehe, lakier to chyba rozpylają ze spryskiwacza do kwiatów :-)
Avatar użytkownika
gshock
Administrator
 
Posty: 417
Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2008, 16:44
Lokalizacja: City
Samochód: Audi A3
Pojemność silnika:: 1,9
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: odpryski lakieru

Postprzez kolczasty » wtorek, 10 maja 2011, 21:34

Ja tez sie tu dopisze. Dzisiaj po gruntownym umyciu autka i woskowaniu przerazilem sie. Progi tudziez dolny element blotnikow przy tylnych kolach cale w odpryskach, pokiereszowane. Najgorzej wyglada z prawej strony. Przy nastepnej wizycie w ASO bede to reklamowal. Juz raz robili mala zaprawke - guma tylnej klapy u gory z lewej strony wytarla lakier do metalu. Narazie jest ok.
Avatar użytkownika
kolczasty
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Hażlach
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: odpryski lakieru

Postprzez leon » Å›roda, 11 maja 2011, 07:12

Przednie koła wyrzucają drobne kamyczki które uderzają w progi samochodu powodując odpryski lakieru,u mnie jest ten sam problem,progi przy tylnym kole wyglądają jak po piaskowaniu,założenie chlapaczy na przód pomoże zniwelować ten problem.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: odpryski lakieru

Postprzez kolczasty » Å›roda, 11 maja 2011, 11:52

Musze o tym pomyslec. Mam jeszcze kilkunastoletnie BMW i tam mozna walic kamieniami po lakierze i nic, progi idealne. Fakt, ze tam jest baranek ale jakosc lakieru bez porownania.
Avatar użytkownika
kolczasty
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Hażlach
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: odpryski lakieru

Postprzez laik » poniedziaÅ‚ek, 3 grudnia 2012, 09:55

co BMW to BMW, jednak ten baranek o czym mówisz na ile jest wytrzymały? jest on bardzo widoczny niz zwyczajnie położony lakier?
laik
 
Posty: 19
Dołączył(a): piątek, 19 października 2012, 14:39
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: odpryski lakieru

Postprzez raq102 » sobota, 26 stycznia 2013, 16:41

zbyt duże uproszczenie. To nie jest takie proste, przykro mi to mówić. Niestety ale lakierowanie to bardzo trudna sztuka i w warunkach domowych nie da się tego dokładnie zrobić. Potrzebny sprzęt i kabina lakiernicza. Nie można przecież lakierować pod gołym niebem! Serwis-lakierniczy.pl - to jest dobry przykład profesjonalnego zakładu..
raq102
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2013, 16:39
Samochód: audi
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: odpryski lakieru

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 28 stycznia 2013, 10:56

Jak to ,lakierowanie to banał ,nawet pod chmurką.
Większym problemem jest czasami przygotowanie danego elementu do lakierowania.

Nie wszystko trzeba lakierować w serwisie lakierniczym! lakierowanie-pod-chmurka.pl :Q zapraszam.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: odpryski lakieru

Postprzez raabit13 » piÄ…tek, 8 lutego 2013, 00:55

Ja tez mam wielkie odprysków ale dałem sobie z tym spokój juz
raabit13
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 7 lutego 2013, 17:24
Samochód: BMW 31
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: odpryski lakieru

Postprzez qca » wtorek, 19 lutego 2013, 23:10

Pierwszym krokiem jest dokładnie umycie samochodu przy użyciu szamponu i gąbki. Myjnie bezdotykowe odpadają, gdyż nie usuną dobrze zabrudzeń. Po dokładnym umyciu przystępujemy do osuszenia powierzchni, przez co będziemy lepiej widzieć miejsca, w których są ubytki lakieru. Jeżeli zlokalizowaliśmy uszkodzone miejsca, przystępujemy do odtłuszczenia ich za pomocą benzyny ekstrakcyjnej lub preparatu do odtłuszczania powierzchni lakierowanych. Kiedy mamy przygotowaną powierzchnię, uzupełniamy powłokę lakierniczą za pomocą wykałaczki. Moczymy jej koniec w lakierze i uzupełniamy odprysk, jest to metoda skuteczniejsza od malowania pędzelkiem.
qca
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 23:06
Samochód: audi
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: odpryski lakieru

Postprzez formalny » wtorek, 26 lutego 2013, 21:40

smog napisał(a):Hehe, lakier to chyba rozpylają ze spryskiwacza do kwiatów :-)


E tam trzeba po prostu wybrać dobrą lakiernię. Ja problemów z lakierem nie mam, a malowane były drzwi pasażera już jakieś trzy lata temu. Do dziś dnia nie do odróżnienia.
Avatar użytkownika
formalny
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Abarth 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: odpryski lakieru

Postprzez kolczasty » Å›roda, 27 lutego 2013, 12:41

laik napisał(a):co BMW to BMW, jednak ten baranek o czym mówisz na ile jest wytrzymały? jest on bardzo widoczny niz zwyczajnie położony lakier?

Baranek tworzy taka elastyczną powłokę/powierzchnię i dzięki temu, jak walą kamienie nie powstają odpryski. Na ile jest trwały? Moje BMW ma już 20 lat i tyle, co ubyło baranka od spodu (doly przednich błotnikow) - efekt przejezdzania za szybko po tzw. lezacych policjantach, auto akurat jest fabrycznie obnizone niz standard). Generalnie wydaje mi sie, ze wiekszosc starych aut miala w ten sposob zabezpieczone progi.
Czy jest on widoczny - u mnie jest w pewnym kontrascie, lakier jest powiedzmy jasno szary, progi ciemniejsze tak aby sie to wyroznialo. Tu masz przykład z innym lakierem: http://img530.imageshack.us/img530/6475/img5105e.jpg Kolor progów współgra z kolorem dolnych partii zderzaka, u mnie jest podobnie.
Ale mozna i tak, pod kolor: http://img19.imageshack.us/img19/4786/progi2e.jpg Wszystko da sie zrobic.
Avatar użytkownika
kolczasty
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Hażlach
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: odpryski lakieru

Postprzez dawidek19 » Å›roda, 25 marca 2015, 19:17

Bez tego ani rusz.Baranek to podstawa .Firmy rózne kazdy według uznania.
dawidek19
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 25 marca 2015, 12:40
Samochód: Brak
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: odpryski lakieru

Postprzez formalny » poniedziaÅ‚ek, 4 maja 2015, 00:22

Dlatego warto zrobić zabezpieczenie lakieru, w celu ochrony przed czynnikami środowiskowymi, jak ptasie odchody czy właśnie uderzenia kamieni. Chemicar oferuje czterowarstwową powłokę five diamonds (zob: cavallonero), opinie ma dobre.
Avatar użytkownika
formalny
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Abarth 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nadwozie Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon