Przestój autka

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

Przestój autka

Postprzez thebartol » poniedziaÅ‚ek, 16 marca 2009, 12:07

Ostatnio zostawiłem fiata na prawie tydzień, stał sobie pod chmurką, mrozów nie było, pogoda nawet znośna, czasem tylko popadało. Po tym czasie przestoju nie mogłem go odpalić, kręciłem go kilka razy cofając całkowicie kluczyk, zaskoczył z trudem w ostatniej chwili, bo bateria już prawie padała, Normalnie masakra, niby roczne autko, przyponmiały mi się dawne czasy odpalania kaszlaka. Macie podobne trudności po dłuższym przestoju? Zimą jak go zostawiłem na 3 dni to też tak miał, tylko myślałem, że to wina solidnych mrozów.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Przestój autka

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 16 marca 2009, 12:21

Ja zawsze po dłuższym postoju to robie tak że zanim zapalę to ze dwa trzy razy załączam pompę ,i nie miałem takich objawów jak ty ,ale czasami po nocy potrafił zapalić po ok 3 sek kręcenia,choć bywało że po weekendzie palił jak to się mówi na dotyk.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Przestój autka

Postprzez Marcinosik » wtorek, 17 marca 2009, 16:54

Paliwo odparowało z silnika i musiało dopłynąć do niego z baku. Zanim zaczniesz go mordować to zaczekaj chwilę by pompka miała czas na wtłoczenie paliwa do układu.
Marcinosik
 
Posty: 247
Dołączył(a): sobota, 1 marca 2008, 19:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Przestój autka

Postprzez damianx » wtorek, 17 marca 2009, 20:16

Odpłynąć do baku nie ma jak bo mamy system zasilania returnless czyli bez powrotu.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Przestój autka

Postprzez Marcinosik » Å›roda, 18 marca 2009, 17:58

damianx, ja też nie mam powrotu do baku. :mrgreen:
Paliwo paruje i przez ten czas może zdążyć wyparować w całości.
Marcinosik
 
Posty: 247
Dołączył(a): sobota, 1 marca 2008, 19:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Przestój autka

Postprzez thebartol » Å›roda, 18 marca 2009, 21:43

Przed kręceniem czekałem na wszystkie kontrolki i z kilkanaście sekund dłużej, potem próba kręcenia, cofnięcie kluczyka i wszystko od początku, tak kilka razy.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


cron
Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon