Problem z FIATEM 500 POMOCY!!

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

Problem z FIATEM 500 POMOCY!!

Postprzez Bartex » niedziela, 12 lipca 2015, 12:37

Witam.
Panowie pomóżcie bo serwis i inni fachowcy rozkładają ręce.
Mam problem z Fiatem 500, a dokładnie z brakiem mocy. Kiedyś podczas jazdy brakło mu mocy, trzeba było zgasić silnik, odpalić i auto jechało normalnie. Pojechałem do ASO stwierdzili, że EGR.. Przeczyścili zawór i miało być już OK.
Dnia następnego znów brakło mocy, więc pojechałem raz jeszcze do ASO powiedzieli, że trzeba wymienić ten zawór.
Tak więc wymienili wszystko ładnie pięknie jednak do 2ch dniach znów brakło mocy, więc oczywiście obrałem kierunek ASO.. Okazało się, że przepływomierz jest walnięty, dziwne że wcześniej tego nie stwierdzili.. Wymieniłem przepływkę wszystko elegancko chodziło do czasu.. Znów brakło mocy, machnąłem ręką na ASO i pojechałem do innego warsztatu. Na kompie wyszło że do wymiany prawdopodobnie będzie czujnik ciśnienia doładowania ponieważ w parametrach nie pokazywało jakie ma ciśnienie.. Wymieniłem czujnik, dwa dni i po mocy :-x
Co jest jeszcze istotne, ano to że na wypiętej wtyczce od przepływomierza auto chodzi dobrze, może jest minimalnie słabsze niż powinno ale mocy mu nie brakuje. No i jeszcze jedno, rano po dłuższym postoju auto z wypiętą wtyczką nie odpala, trzeba wpiąć wtyczke odpalić autko, wypiąć i jechać, bo na wpiętej braknie mocy..

Czy ktoś może ma jakieś pomysły co to może być?! Zaraz wymienie pół auta a mocy jak nie było tak nie będzie..
Motor jaki w nim jest to 1.3MJet 2007r.
Avatar użytkownika
Bartex
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela, 26 kwietnia 2015, 22:26
Lokalizacja: Częstochowa
Samochód: m.in. FIAT 500
Pojemność silnika:: 1.3 MultiJet
Rodzaj paliwa:: Diesel


Re: Problem z FIATEM 500 POMOCY!!

Postprzez olamala » poniedziaÅ‚ek, 13 lipca 2015, 08:48

Sonda lambda?
olamala
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 10 lipca 2015, 10:07
Samochód: Abarth
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Problem z FIATEM 500 POMOCY!!

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 13 lipca 2015, 12:21

W dieslu ? sond.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Problem z FIATEM 500 POMOCY!!

Postprzez Bartex » poniedziaÅ‚ek, 13 lipca 2015, 13:44

W dieslu sondy nie ma :) czekam na dalsze podpowiedzi.. :P
Avatar użytkownika
Bartex
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela, 26 kwietnia 2015, 22:26
Lokalizacja: Częstochowa
Samochód: m.in. FIAT 500
Pojemność silnika:: 1.3 MultiJet
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Problem z FIATEM 500 POMOCY!!

Postprzez damianx » czwartek, 16 lipca 2015, 14:20

to może kolejny raz cos z przepływką ,skoro jej odpięcie pomaga.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Problem z FIATEM 500 POMOCY!!

Postprzez vietom » wtorek, 28 lipca 2015, 12:07

Po prostu skorzystaj z innego serwisu. Sam sobie z tym nie poradzisz. Ja zmieniłem firmę 3 razy, zanim trafiłem do http://www.autotruck.net.pl/serwis.html. Wreszcie jestem zadowolony.
Avatar użytkownika
vietom
 
Posty: 17
Dołączył(a): niedziela, 5 lipca 2015, 16:01
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon