utrata mocy 1.4

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

utrata mocy 1.4

Postprzez at7452 » poniedziaÅ‚ek, 20 kwietnia 2015, 15:46

Od jakiegos czasu moj fiacik traci moc, najbardziej odczuwalne jest to na autostradzie. Zdarza sie, ze przyspiesza normalnie po czym traci moc i chodzi glosniej (buczy- tak mozna to nazwac). Gaz w podlodze i 110 na liczniku.. bylam u mechanika i poradzil by zaczac od wymiany tlumika bo i tak mialam to juz zrobic na wiosne ale czy to moze miec cos wspolnego? Czy ktos mial podobnie lub ma jakis pomysl co moze byc przyczyna? Bede wdzieczna za wszystkie sugestie! :-)
at7452
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2014, 21:14
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: utrata mocy 1.4

Postprzez Valbuz84 » Å›roda, 22 lipca 2015, 08:30

Może zapycha Ci się już katalizator? Rzeczywiście nie w pełni drożny wydech może powodować spadki mocy.
Valbuz84
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 22 lipca 2015, 08:27
Samochód: 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: utrata mocy 1.4

Postprzez Blizzers » wtorek, 28 lipca 2015, 17:29

ja bym skoczył do mechanika na przegląd tak też miałem i nie mogłem dość co i jak katalizator wątpie że ma coś z tym wspólnego to siedzi głębiej.
________________
czerwony barwnik spożywczy
Blizzers
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 28 lipca 2015, 17:28
Samochód: VW GOLF IV
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: utrata mocy 1.4

Postprzez damianx » Å›roda, 5 sierpnia 2015, 12:48

Test na zapchany katalizator jest bardzo prosty.
Odpalamy auto ,idziemy na tył i sprawdzamy ilość spalin jakie ulatują z rurki.
Powinno być nawet na luzie czuć sporo ,a jak leci tak dosłownie leciutko to mamy zapchany.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon