Hałas z przedniego zawieszenia

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez agent » wtorek, 10 lutego 2009, 08:36

Witajcie, od pewnego czasu z przerażeniem w oczach zacząłem zauważać pewien hałas dobiegający z przedniego zawieszenia. Fakt, na nierównościach i małych dziurach jest cisza i spokój, auto prowadzi się pewnie ( w miarę możliwości), ale na dużych wybojach, na sierżantach daje się we znaki. Pojechałem do serwisu...tak, zawieszenie jest słyszalne, trzeba na ścieżkę diagnostyczną, bo my nie posiadamy takowego sprzętu by to sprawdzić. Proszę przyjechać jutro rano. Opinia rzeczoznawcy: materiał użyty do produkcji odbojników jest podatny na mróz i się deformuje. Na dzień dzisiejszy mogą mi wymienić na takie same, ale jeśli poczekam parę dni to fiat już myśli nad rozwiązaniem tego problemu i mnie poinformują jak tylko do nich to dotrze. Nie ważne, że auto miało 6650km, a teraz ma 7500km. Wada fabryczna dotyczy także fiatów grande punto!
Jak mi naprawiÄ… to napiszÄ™

P.S. Stuki dochodzące od sprzęgła umilkły, musiał się dotrzeć, jak mi to pięknie powiedział pan w serwisie.
agent
 
Posty: 151
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 09:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez damianx » wtorek, 10 lutego 2009, 09:13

A jakiego rodzaju są to odgłosy bo ja mam podobnie i też tylko jak zawiecha mocno pracuje(ugina się).U mnie występuja jakby zgrzyty.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez thebartol » wtorek, 10 lutego 2009, 09:16

To raczej spore dziury musisz zaliczać, skoro do odbojników dobija.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez damianx » wtorek, 10 lutego 2009, 10:00

thebartol napisał(a):To raczej spore dziury musisz zaliczać, skoro do odbojników dobija.


Własnie u mnie jest to słyszalne tylko jak cała buda dośc mocno ugina się,więc moze umnie jest to samo z tymi odbojami.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez agent » wtorek, 10 lutego 2009, 10:37

nie musi być wysoka prędkość, słychać podczas wjazdu na krawężnik, przejazdu przez progi zwalniające... zgrzyty, nie stukanie, jakby jeździć jakąś twardą gumą po gwincie :-/
agent
 
Posty: 151
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 09:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez damianx » wtorek, 10 lutego 2009, 16:59

Ja mam te odgłosy tylko przy małej prędkości,zreszta trudno by było jeździć autem po krawęznikach 100 km/h
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez agent » wtorek, 12 maja 2009, 06:49

No i odbojniki dotarły. Wymiana trwała 1,5 godz, po czym panowie mi oświadczyli, że jest jeszcze rąbnięte mocowanie Macphersona. ciąg dalszy nastąpi.

Czy ktoś z Was kiedyś zaliczył bardzo ostrą jazdę 500?? Ja raz, i wiecie co?? sprzęgło zaczęło śmierdzieć, choć ani razu nie przytrzymałem go jakoś dłużej, hamulce zrobiły się jakoś bardzo słabe, jakoś dziwnie, jazdy po torze zdecydowanie nie polecam, a zwłaszcza z silnikiem 1,2.
agent
 
Posty: 151
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 09:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez thebartol » Å›roda, 13 maja 2009, 21:24

Z zawiechą nieciekawie, a co do ostrej jazdy to nie wiem czy można w ogóle takim autkiem ostro jeździć.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez solb » Å›roda, 13 maja 2009, 22:54

69 a 100 kucyków chyba robi jakąś różnicę ?

100 koników jednak trochę wbija w fotel :lol: [nawet na miejscu pasażera]
Avatar użytkownika
solb
 
Posty: 284
Dołączył(a): poniedziałek, 6 października 2008, 21:57
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Samochód: F500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez Andrew500 » sobota, 20 lutego 2010, 14:40

Ja też mam z przodu takie stuki. Tyle tylko ze panowie w ASO powiedzieli że taka konstrukcja i oni nic nie słyszą. Czyli to nie jest normalne ??? bo u mnie puka od roku ... To jest taki głuchy dźwie przy dużych ugięciach zawieszenia np najechanie na szereg studzienek. Panownie w ASO powiedzieli ze tak samo jest w grande puto i nie ma sie co przejmować. Na co mam się powoływac jak pojadę ponownie ???
Andrew500
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2010, 13:15
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez damianx » sobota, 20 lutego 2010, 14:59

Ja w swoim 1.2 też to przerabiałem i po 3 próbach też przestałem to słyszeć,a tłumaczyli się podobnie.
Nie przejmuj się po gwarancji okaże się że jest to niebezpieczne i trzeba zrobić, ale już na Twój koszt.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez Andrew500 » poniedziaÅ‚ek, 22 lutego 2010, 09:54

Tak tez powiedziałem tym burakom w carserwisie-"teraz to Panowie mówią że to jest standard a dzień po tym jak minie gwarancja okaże się że pół samochodu do wymiany" na to Pan odpowiedział - "To że się zepsuje to mogę Panu obiecać" :shock:
Andrew500
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2010, 13:15
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez darodna » czwartek, 17 stycznia 2013, 00:45

ja mam podobne stuki w przednim zawieszeniu... jeden amor mi wylal pzy mrozach zamarzl i stukal wymienilem dwa amorki plus gumy z lozyskami po zalozeniu tlucze mi sie teraz z prawej a tluklo sie z lewej wszystko co moglem sprawdzic jest sprawdzone i dokrecone zauwazylem ze stojac pod gorke podjezdzajac do przodu naciskajac chamulec jest stuk i moge tak robic caly dzien i za kazdym razem jest stuk juz mnie to auto dobija nie moge tego wyczaic
darodna
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2012, 20:01
Lokalizacja: Paris
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez IMK » niedziela, 17 marca 2013, 22:10

U mnie juz 3 raz rozbierali zawieche z przodu.
Progi zwalniające, przejazd przez torowisko, lekkie nagłe wglebienie na drodze i ... slychac "lup", zadygocze cos, zabulgocze :-)

1 raz wyminana poduszek amorow i odbojow, cisza miesiac, potej dalej to samo
2 raz wymiana amora prawego z poducha i wahaczem, cisza ok miesiaca,
3 raz tydzien temu, wymiana obojów, brak luzow, tłucze dalej,

Mnie sie wydaje, mi sie ze za halasy odpowiedzialne sa wlasnie odboje, zakonczone plastkowym czyms, wchodzacym w mocowanie gorne amortyzatora, przy dobijaniu platik uderza o metal i mamy efekty...

Zastanawiam sie czy walczyc dalej i meczyc ASO... czy nie. Starali sie bardzo...
IMK
 
Posty: 24
Dołączył(a): piątek, 17 lutego 2012, 13:48
Samochód: Fiat 500 1.4 16V Sport
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez damianx » wtorek, 19 marca 2013, 10:55

Z tymi odbojami to może być to samo co w nowych bravo tam tez ten odbój powoduje takie właśnie dziwne głuche łupnięcie.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Następna strona

Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon