Hałas z przedniego zawieszenia

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez natter » czwartek, 11 kwietnia 2013, 20:03

IMK napisał(a):U mnie juz 3 raz rozbierali zawieche z przodu.
Progi zwalniające, przejazd przez torowisko, lekkie nagłe wglebienie na drodze i ... slychac "lup", zadygocze cos, zabulgocze :-).......

Zastanawiam sie czy walczyc dalej i meczyc ASO... czy nie. Starali sie bardzo.......


Jeśli masz auto na gwarancji, to zawsze trzeba ich nękać, bo po to jest ta gwarancja !!![/b]

Wg mnie problemem są materiały użyte do produkcji ww elementów, oraz że zastosowanie elementów innej firmy, nie produkującej dla Fiata wyeliminuje problem. Również sama konstrukcja tych elementów może powodować te odgłosy.

Kiedyś podobny problem występował w Cinquecento i Punto I, dotyczył tylnej belki. Po zmianie konstrukcji przez Fiata problem nagle ustał.
natter
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 19:54
Lokalizacja: Polska
Samochód: Szary
Pojemność silnika:: 1.6
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez Majkaaa9 » poniedziaÅ‚ek, 6 maja 2013, 14:01

Miałam podobny problem, okazało się że coś z tylną belką, niestety nie wiem do końca co, bo się za bardzo nie znam :P
Majkaaa9
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 6 maja 2013, 13:51
Samochód: 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez IMK » niedziela, 20 października 2013, 00:16

Ostatnim razem wymieniono amor prawy - 2 raz. Cisza była około miesiąca. W ostatnim tygodniu znów pojechałem z tymi stukami i znów wymienili amor prawy - 3 raz. Jednak tym razem stuki zostały. W lipcu kolejny raz wymienili też mocowanie górne amorów, zatarły się łożyska.
I tak w kółko.
Teraz typuje wahacz lub przekładnię.
Macie jakieś pomysły...?
IMK
 
Posty: 24
Dołączył(a): piątek, 17 lutego 2012, 13:48
Samochód: Fiat 500 1.4 16V Sport
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Hałas z przedniego zawieszenia

Postprzez leon » wtorek, 22 października 2013, 19:04

Stuki mogą pochodzić od luzów na gumach stabilizatora,w ASO nie dostaniemy tych że gum,tam jedynie proponują zakup kompletnego stabilizatora z mocowaniem gumowym,ale można założyć gumy od Pandy są troszeczkę węższe ale to nie przeszkadza zbytnio,koszt jednej sztuki to 25 PLN razy dwie sztuki to będzie 50 PLN.
U mnie był podobny problem i po wymianie tych że gum wszystko ucichło,radziłbym jeszcze sprawdzić drążki stabilizatora czy na przegubach tych że drążków nie występuje luz ,koszt jednego drążka jest też niewielki bo jakieś 25 do 40 PLN.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon