drgania przy hamowaniu

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

drgania przy hamowaniu

Postprzez marathon » niedziela, 2 marca 2014, 16:27

podczas hamowania czy to nagłego czy powolnego auto wpada w dziwne wibracje jakbym jechał po tarce.
mam wymienione: teleskopy z przodu, klocki hamulcowe z tyłu a z przodu tarcze i klocki wiec nie jest to wina zużytych tarcz czy klocków.
sprawdziłem wyważenie opon i ciśnienie - jest OK. geometria OK.

jakis drązęk moze ?
marathon
 
Posty: 29
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 23:34
Samochód: fiat 500
Pojemność silnika:: 1.4 16V + LPG
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG


Re: drgania przy hamowaniu

Postprzez natter » poniedziaÅ‚ek, 3 marca 2014, 23:09

A same opony sprawdziłeś? Może są nierównomiernie zużyte, poząbkowane etc, etc. Może piasty kół są krzywe, również nowe tarcze mogą być krzywe, może silentbloki, sworznie wahaczy są wybite. Może tylne tarcze są do niczego........Jest dużo możliwości...
natter
 
Posty: 63
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 19:54
Lokalizacja: Polska
Samochód: Szary
Pojemność silnika:: 1.6
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: drgania przy hamowaniu

Postprzez Xenon » czwartek, 17 lipca 2014, 11:28

Miałem podobną sytuacje i po 4 wizycie w serwisie wymiany linek hamulca recznego oraz szczęk stwierdzili iż bębny biją i są do wymiany no i faktycznie po wymianie jak ręką odjął troche krótko wytrzymały jak na przebieg 85tys
Xenon
 
Posty: 46
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lutego 2011, 01:51
Lokalizacja: Tczew
Samochód: Fiat 500 sport
Pojemność silnika:: 1,2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: drgania przy hamowaniu

Postprzez Karol_INO » czwartek, 28 maja 2015, 21:01

O ile nie wiedziec czemu stuki z tylnych kol przy hamowaniu nagle zniknely, po wizycie w serwisie (ktory nie stwierdzil niczego, tylko przeczyczyscil sprezownym powietrzem) o tyle od jakiegos czasu drgania wystepuja na przedniej osi. Nasilaja sie podczas hamowania przy niskich predkosciach. Dzis odwiedzilem inny serwis niz ten poprzedni i przyznali racje - drgania wystepuja i nie jest to jakies moje urojenie. Zdecydowali sie wymienic tarcze i klocki na nowe - nie obejmujac jednak gwarancji ze wzgledu na przebieg blisko 8000km. Czy maja racje? Nie jestem typem crossovera, ktory jezdzi po kaluzach czy hamuje od 150 do 0 km/h i raczej nie przypisuje sobie tej winy, jednak sam problem tez nie wystepowal od wyjazdu z salonu a jakies 1-2 m-ce temu (auto kupione w styczniu). Prosze o szybka porade, gdyz za kilka dni jestem umowiony na wymiane - moze do tego czasu uda mi sie cos zalatwic dzieki Waszej pomocy? Koszt wymiany - 390 zl z robocizna.
Karol_INO
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek, 20 stycznia 2015, 23:47
Samochód: Fiat 500 POP 2014
Pojemność silnika:: 1,2 8v
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: drgania przy hamowaniu

Postprzez raimoto » piÄ…tek, 7 sierpnia 2015, 13:25

Ja bym nie ryzykował i oddał auto do serwisu.
raimoto
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 4 sierpnia 2015, 13:08
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: drgania przy hamowaniu

Postprzez Razbertys » poniedziaÅ‚ek, 10 sierpnia 2015, 09:02

Stawiam na krzywe tarcze. Z czasem zwłaszcza jak po zdrowym hamowaniu wpadnie sie w wielką wode
Razbertys
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 09:00
Samochód: BMW e38
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: drgania przy hamowaniu

Postprzez Olemi » piÄ…tek, 28 sierpnia 2015, 21:44

U mnie przy podobnych objawach jedna z tarcz była pęknięta.
Olemi
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 28 sierpnia 2015, 21:42
Samochód: Fiat Brava
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon