zatankowałem benzynę do diesla

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

zatankowałem benzynę do diesla

Postprzez ramzes » niedziela, 16 grudnia 2012, 14:07

Witam
Pomyłkowo zatankowałem Pb95 w ilości 8 litrów, dopełniłem do 35 litrów olejem napędowym, czy mogę używać auto?, co mam robić?
ramzes
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 16 grudnia 2012, 14:00
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1,3
Rodzaj paliwa:: Diesel


Re: zatankowałem benzynę do diesla

Postprzez fotele » poniedziaÅ‚ek, 17 grudnia 2012, 12:55

nic mu nie powinno się stać, nawet pb dzała jak dodatki do diesla na przeczyszczenie wtrysków.
fotele
 
Posty: 22
Dołączył(a): wtorek, 1 lutego 2011, 15:33
Lokalizacja: śląsk
Samochód: mercedes w210 e300td
Pojemność silnika:: 2996ccm
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: zatankowałem benzynę do diesla

Postprzez bart » poniedziaÅ‚ek, 17 grudnia 2012, 13:21

Jedyne wyjście to szybka wizyta w warsztacie (na lawecie lub holu), spuszczenie paliwa z baku i przewodów i wymiana filtra paliwa. Jeżdżenie na takiej mieszance nowoczesnym dieslem się może źle skończyć.
bart
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek, 21 czerwca 2012, 16:42
Lokalizacja: SY
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: zatankowałem benzynę do diesla

Postprzez ramzes » poniedziaÅ‚ek, 17 grudnia 2012, 19:03

Witam
Dziękuję za porady, w dniu dzisiejszym dojechałem "o własnych siłach" do mechanika, gdzie wypompowano paliwo i wymieniono filtr. Nie chciałem ryzykować poważnej awarii silnika.
ramzes
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 16 grudnia 2012, 14:00
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1,3
Rodzaj paliwa:: Diesel


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon