EGR 1,3 M-JET - czyścić i zaślepić ?

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

EGR 1,3 M-JET - czyścić i zaślepić ?

Postprzez damcar » Å›roda, 4 kwietnia 2012, 19:31

witam

kolega wypowiadający się w ostatnim moim poście zasugerował czyszczenie zaworu egr, poczytałem trochę w necie i wiele osób sugeruje także częściowe zaślepienie tego zaworu blaszką jak w aukcje:
http://allegro.pl/zaslepka-egr-fiat-1-3 ... 44793.html

i moje pytania:

- czy warto bawić się w takie ustrojstwa czy lepiej tylko profilaktycznie wyczyścić zawór (mam najechane 60 tys km)?
- czy komp nie będzie pokazywał błędu? (niektórzy mieli problem ze świecącą kontrolką "engine")
damcar
 
Posty: 79
Dołączył(a): środa, 22 lutego 2012, 22:22
Lokalizacja: Kamień Pomorski/Gryfice
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3 jtd 75 ps
Rodzaj paliwa:: Diesel


Re: EGR 1,3 M-JET - czyścić i zaślepić ?

Postprzez kkrzys500 » Å›roda, 11 kwietnia 2012, 13:23

Odświeżam temat i dołączam się do pytań. Przy okazji jaki jest dostęp do EGR w 1.3 75 KM ? w którym miejscu co trzeba rozebrać ?
kkrzys500
 
Posty: 75
Dołączył(a): poniedziałek, 16 stycznia 2012, 13:46
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: EGR 1,3 M-JET - czyścić i zaślepić ?

Postprzez Marcinosik » niedziela, 15 kwietnia 2012, 22:44

Tata ma diesla co prawda w innym aucie i czyszczenie EGR daje rezultaty. Trzeba psiknąć specjalnym preparatem zaczekać chwilę i już jest czysty, cena tego to nie jest majątek.
Marcinosik
 
Posty: 247
Dołączył(a): sobota, 1 marca 2008, 19:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon