FalujÄ…ce obroty silnika

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez leon » piÄ…tek, 10 lutego 2012, 17:03

Komu falują obroty silnika na biegu jałowym ,powodujące nawet zgaśnięcie silnika ?
Czekam na wasze propozycje odnośnie przyczyny tej usterki.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez damianx » piÄ…tek, 10 lutego 2012, 18:25

Ja miałem tak raz jak auto ok tygodnia nie odpalane stało w te mroze poniżej 20 stopni, odpaliłem i przez dłuższą chwile miałem taką jakby niespokojna prace silnika nie było to falowanie ale słychać było jak silnik walczył aby utzrymac stałe obroty.

mój ojciec ma 500 1.2 i u niego często rano jak jest zimno to mu faluje,ale co to jest na 100 % nie jestem w stanie powiedzieć.

podejrzewam dwie rzeczy w 1.2 oczywiscie:

odma która mocno syfi cały dolot za filtrem (przepustnica i cały kolektor wraz z czujnikami)
czujnik zespolony temp zasysanego powietrza i jednocześnie map sensor,
czujnik ten jest tak niefortunnie zaprojektowany że we wlocie mapsensora umieszczono element mierzący temperaturę powietrza i wystarczy troszkę brudu plus opary oleju i mamy kłopot murowany.
Czysciłem go juz ze trzy razy i zawsze wylewałem z niego sporo brudnego oleju i po tej operacji autko chodziło całkowicie inaczej(lepiej).
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez gshock » piÄ…tek, 10 lutego 2012, 23:12

Leon masz diesla? :-)
Avatar użytkownika
gshock
Administrator
 
Posty: 417
Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2008, 16:44
Lokalizacja: City
Samochód: Audi A3
Pojemność silnika:: 1,9
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez thebartol » sobota, 11 lutego 2012, 02:03

U mnie w 1.4 delikatne falowanie na jałowym pojawia się cyklicznie co około 40kkm, co taki przebieg wymusza na mnie wymianę świec. Po zmianie jest tak jak być powinno.
Avatar użytkownika
thebartol
 
Posty: 434
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lipca 2008, 09:11
Lokalizacja: Trzebiatów
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.4
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez leon » sobota, 11 lutego 2012, 20:35

Dodam że mam silnik benzynowy ,świece wymieniałem pół roku temu i przejechałem na nich jakieś czternaście tysięcy kilometrów,a to falowanie jest od dwóch miesięcy ,z tym że dwa tygodnie temu bardzo się nasiliło i jest to dość uciążliwe, bo gdy stanę na skrzyżowaniu lub na światłach silnik nagle schodzi z obrotów i gaśnie.
leon
 
Posty: 125
Dołączył(a): czwartek, 14 października 2010, 18:38
Lokalizacja: pszczyna
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez kolczasty » niedziela, 12 lutego 2012, 09:10

Cos podobnego mialem kiedys w Uno 1.4 Np. na swiatlach schodzil ponizej obrotow biegu jalowego, przy ruszaniu lub lekkim dodaniu gazu potrafil zgasnac. Winny okazal sie silniczek krokowy. Po wyczyszczeniu jak reka odjal.
Avatar użytkownika
kolczasty
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Hażlach
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez Oluszka » niedziela, 12 lutego 2012, 13:41

U mnie też występuje falowanie obrotów na luzie :( Auto ma dopiero 3100km, a od jakiś 2-3 tygodni występuje ten problem i to bez względu na to, czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Do tego jakby głośniej chodził --:-

Silnik 1.2 8V
Avatar użytkownika
Oluszka
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2011, 18:58
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez damianx » niedziela, 12 lutego 2012, 13:43

w naszych autach nie ma czegoś takiego jak silnik krokowy ,wszyscy mamy elektroniczne przepustnice i biegiem jałowym steruje komputer na podstawie temp powietrza i ciśnienia w kolektorze dolotowym oraz czujnika położenia wału korbowego,uchylając lekko talerzyk przepustnicy.

w starszych silnikach był dodatkowy boczny kanał w przepustnicy dla biegu jałowego i jego przepływem sterował właśnie silnik krokowy.

to tak w skrócie.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez damianx » niedziela, 12 lutego 2012, 13:48

Oluszka napisał(a):U mnie też występuje falowanie obrotów na luzie :( Auto ma dopiero 3100km, a od jakiś 2-3 tygodni występuje ten problem i to bez względu na to, czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Do tego jakby głośniej chodził --:-

Silnik 1.2 8V



czyli masz ten sam objaw co w mojej drugiej 500 też 1,2 i tak jak pisałem pomagało czyszczenie czujnika znajdującego się po lewo (dość widoczny)na boku kolektora dolotowego.Taki mały płaski, czarny boscha na cztero pinową wtyczkę i jedną śrubkę torx.

ja po wykręceniu moczę dośc długo całego w benzynie ekstrakcyjnej, istotny jest ten mały otworek trzeba tam wlac bezynke i sporo brudu wyleci a po operacji praca silnika jest dużo spokojniejsza.

dziwne że masz to po 3k przebiegu.

spróbuj jak się nie boisz robota na 30 min z 25 min moczeniem i czyszczeniem.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez Oluszka » niedziela, 12 lutego 2012, 13:50

damianx napisał(a):
Oluszka napisał(a):U mnie też występuje falowanie obrotów na luzie :( Auto ma dopiero 3100km, a od jakiś 2-3 tygodni występuje ten problem i to bez względu na to, czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Do tego jakby głośniej chodził --:-

Silnik 1.2 8V



czyli masz ten sam objaw co w mojej drugiej 500 też 1,2 i tak jak pisałem pomagało czyszczenie czujnika znajdującego się po lewo (dość widoczny)na boku kolektora dolotowego.Taki mały płaski, czarny boscha na cztero pinową wtyczkę i jedną śrubkę torx.

ja po wykręceniu moczę dośc długo całego w benzynie ekstrakcyjnej i po operacji praca silnika jest dużo spokojniejsza.

spróbuj jak się nie boisz robota na 30 min z 25 min moczeniem i czyszczeniem.


Może bym to zrobiła, ale auto jest na gwarancji jeszcze ponad 2,5 roku, więc pojadę z tym do serwisu i zasugeruje co może być przyczyną.

Dziękuję za odpowiedź :)
Avatar użytkownika
Oluszka
 
Posty: 25
Dołączył(a): niedziela, 18 grudnia 2011, 18:58
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez damianx » niedziela, 12 lutego 2012, 14:00

niby tak ale dla mnie to strata czasu ,zresztą sam lubię podłubać.Ale nie każdy jest taki jak Ja.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez BakMi89 » Å›roda, 26 listopada 2014, 18:16

Odnawiam stary wątek, uważam tak samo jak przedmówca.
BakMi89
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 26 listopada 2014, 18:14
Samochód: Brak
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez Marunos » niedziela, 28 grudnia 2014, 02:58

Mam Fiata w benzynie silnik 1.4, przejechane lekko ponad 10 tyś. i też mam ten problem na jałowym... Szkoda, że temat nie rusza się jednak dalej bo jestem ciekaw czy udało Wam się to naprawić.
Marunos
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 28 grudnia 2014, 02:52
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez gwiazdeczka » poniedziaÅ‚ek, 19 stycznia 2015, 14:26

Mój Fiat miał podobnie. To bylo pare lat temu, wiec nie pamietam dokladnie co to bylo, ale dalo sie naprawic :)
gwiazdeczka
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2015, 14:24
Samochód: Fiat Uno
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: FalujÄ…ce obroty silnika

Postprzez shea123 » Å›roda, 21 stycznia 2015, 21:15

Też miałam ten problem i udało się naprawić :) więc bez stresu
shea123
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2015, 18:00
Samochód: Suzuki SX4
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Następna strona

Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon