Spalanie Twin Air

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

Spalanie Twin Air

Postprzez Wojti » niedziela, 8 maja 2011, 21:45

Cześć,

Jestem nowym właścicielem 500'tki w Twin Air i patrząc na temat na tym forum o spalaniu Waszych Pięćsetek jak i porównując je do spalania podanego przez producenta trochę się martwię... bo moje przy dosyć normalnej jeździe wynosi 7.5 - 8 l / 100 km, również używając Eco. To jest spalanie wyświetlane przez komputer, ale to chyba mało możliwe, żeby przekłamywał aż tak

Sprawdzę jakie jest faktyczne spalanie mierząc kilometry i wlane litry, ale zatankowałem dopiero dzisiaj i muszę z tym trochę poczekać. Myślałem, że to może być też dlatego, że samochód jest nowy i ma przebieg 450 km, ale to chyba powinno mu pomóc w oszczędnościach?

Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy ;)
Wojti
Wojti
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 7 maja 2011, 18:41
Lokalizacja: Polska
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Re: Spalanie Twin Air

Postprzez kolczasty » niedziela, 8 maja 2011, 22:16

E, to kolego poczekaj jeszcze, spalanie powinno spasc. Moj 1.2 na poczatku nie schodzil ponizej 5,5 a teraz na tej samej trasie potrafi osiagnac 4,8 a nawet i 4,6. Autko raczej nie jezdzi w miescie, jak juz to cykl mieszany. Wskazania wg. komputera ale mniej wiecej zgadzaja sie z normalnymi wyliczeniami.
Avatar użytkownika
kolczasty
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 17 lutego 2009, 15:55
Lokalizacja: Hażlach
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Spalanie Twin Air

Postprzez Marcinosik » poniedziaÅ‚ek, 9 maja 2011, 00:48

Samochód samochodowi nie równy, jeden będzie palił 7 drugi 5 bo dużo zależy jak silnik złożyli.... Kiedyś słyszałem o ładzie co paliła 5l/100 a normalnie paliły po 10-12l, ale jak zrobili jej remont to się skończyło dobre spalanie.
Ale zobacz ile Ci będzie palił za kilka miechów bo możliwe, że jak jest na dotarciu to więcej pali bo ma większe opory ruchu, jest to moja luźna wydumka... :mrgreen:
Marcinosik
 
Posty: 247
Dołączył(a): sobota, 1 marca 2008, 19:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód:
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa::


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon