tylna belka :) - czy pasuje?

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

tylna belka :) - czy pasuje?

Postprzez piotrzuzia » poniedziaÅ‚ek, 10 lipca 2023, 14:15

witam,
restauruję sobie 500kę z 2008 roku i chciałbym wymienić w nim całą tylną belkę; jest w takim stanie, że raczej nie ma szans na wymianę samej belki, raczej chciałbym kupić używkę, ale kompletną z bębnami, amortyzatorami, odbojnikami itd. - w tej, która jest, raczej wszystko jest w takim stanie, że po demontażu nie będzie sią nadawało do ponownego użytku;

numer numer vin: ZFA31200000205777

wiem, że pasują belki 51889557, z reguły dostępne jako same belki, więc i tak będzie trzeba pokupować wszystko oddzielnie, ale czy np. belka 518895550 będzie pasowała do mojego?

szukam na różnych stronach i im więcej czytam, tym mniej wiem ;) jedna jest do modeli do 2017, druga od 2012 ;) niby wyglądają na zdjęciach na identyczne, ale...

czy jest tu ktoś na tyle oblatany, żeby mi napisać, czy belka 518895550 (można kupić kopmletne w bardzo dobrym stanie) będzie pasowała do mojej 500ki z 2008 roku o numerze VIN, który podałem wyżej?

dzięki więlki i pozdrawiam
Piotr
piotrzuzia
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 4 kwietnia 2023, 05:59
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: tylna belka :) - czy pasuje?

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 10 lipca 2023, 16:27

siemasz

wg epera i vinu masz taka teraz belkÄ™ 51860404 ,i tego siÄ™ trzymaj.

starszy numer to 51857052
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1178
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: tylna belka :) - czy pasuje?

Postprzez piotrzuzia » czwartek, 24 sierpnia 2023, 20:16

jakby ktoś szukał - belka 518895550 pasuje, można stosować wymiennie; są drobne niuanse jak trochę inne mocowania przewodów, ale nic nie trzeba rzeźbić - pasuje 1 do 1. Wszystko rozbija się o złączki przewodów hamulcowych - to jest punkt newralgiczny, bo problemy z odkręceniem murowane. Ja i tak wymieniałem przy okazji na miedziane, ale trzeba być na to przygotowanym. Na jakimś francuskim forum wyczytałem, że różnica w obu belkach jest taka, że ta nowsza ma dodatkowo jeszcze rozpórkę w środku (od któregoś tam roku wychodziły już z rozpórką). Dodałbym jeszcze drobne różnice w mocowaniach przewodów i to tyle. Mi się udało kupić prawie nówkę z całym kompletem, bębnami, amortyzatorami itd. Więcej zajęło poprowadzenie przewodów hamulcowych ;) Pozdrawiam
piotrzuzia
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 4 kwietnia 2023, 05:59
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon