Jakie większe hamulce do pincety :)

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

Jakie większe hamulce do pincety :)

Postprzez Greku » niedziela, 30 czerwca 2019, 09:02

Wg katalogu mam 240,5mm wentylowane, na tył wpada komplet ze sporta 240,5mm pełne a na przód głupio zostawiać takie "małe" :) Ktoś wrzucał coś większego aby ten mały pocisk zwalniał, wiem że można zapodać z abartha ale ceny zabijają. Może coś podejdzie pod nasze zwrotnice bez większych przeróbek? W katalogach trafiam na 257mm do 500-tki, tylko chciałbym się upewnić jak odróżnić zacisk ten większy? Jakiś nr, producent? A może ktoś montował trochę większe z innego modelu z grupy FCA? Każda rada, informacja mile widziana.
Greku
 
Posty: 20
Dołączył(a): poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 21:18
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3
Rodzaj paliwa:: Diesel


Re: Jakie większe hamulce do pincety :)

Postprzez Greku » niedziela, 30 czerwca 2019, 16:57

Dla informacji, mam 1,3D, więc okazuje się, że przeguby są takie jak w 1,4 (wg katalogu IC), więc zwrotnice również powinny być większe. Tylko teraz które zaciski kupić. W niektórych abarthach były 284mm, to już by było mega. Tylko pytanie czy wlezie na alu 16" i czy normalnie podejdzie do zwrotnicy. Tak, znalazłem temat o swapie hamulców z 1,4 do 1,2 ale niestety w moim przypadku trochę gorzej jest, bo mam inne hamulce niż 1,2 pb. Ma ktoś jakieś pomysły albo podpowiedzi?
Greku
 
Posty: 20
Dołączył(a): poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 21:18
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Jakie większe hamulce do pincety :)

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 15 lipca 2019, 16:00

We wszystkich Abartah seryjnych były 284 lub w kilku modelach brembo 305.
Do Twojego to możesz sobie na to pozwolić bo tak jak piszesz zwrotnice masz te mocniejsze niż 1,2.
Do 16 wejdą nawet 305 ale musi to być felga o odpowiednim ET jak i kształcie.

Myślę że założenie tych od sporta 256 będzie już spora poprawą ,ale jak zapodasz 284 to już kosmos.

Jak jesteÅ› z okolic Warszawy to zapraszam na przymiarkÄ™.Mam oba komplety i od sporta i od abartha.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Jakie większe hamulce do pincety :)

Postprzez Greku » sobota, 20 lipca 2019, 23:14

poczytałem trochę eLearn'a jeśli chodzi o układ hamulcowy, przegrzebałem ePer'a jeśli chodzi o porównanie części. Na ten moment nie będę jeszcze pisał, ale prawdopodobnie da się wsadzić za śmieszny pieniądz 284mm :)
tylko już przy takim zabiegu zmienię pompę hamulcową, bo przy takich hamulcach już warto mieć o większej średnicy tłoka :) trochę cierpliwości, na razie auto ogarniam blacharsko po poprzednich paprochach ;)
Greku
 
Posty: 20
Dołączył(a): poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 21:18
Samochód: 500
Pojemność silnika:: 1,3
Rodzaj paliwa:: Diesel

Re: Jakie większe hamulce do pincety :)

Postprzez tojestemja » czwartek, 19 wrzeÅ›nia 2019, 15:40

Ja w swoim Fiacie 500 wymieniałem ostatnio tarcze hamulcowe. Prawdę mówiąc jest to mój pierwszy samochód i nie wiedziałem gdzie nabyć części. Gdzie wy kupujecie? Ja pierwszym razem zdecydowałem się na sklep, który polecił mi kolega https://www.ucando.pl/k/tarcze-hamulcowe/U020102 i jest całkiem w porządku. Jestem ciekaw, gdzie Wy zaopatrujecie w części wasze samochody. Dajcie znać ;)
tojestemja
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2014, 11:55
Samochód: Fiat Stilo
Pojemność silnika::
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon