Spadki napięcia na postoju

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

Spadki napięcia na postoju

Postprzez bakub » sobota, 12 stycznia 2019, 22:39

Witam,
borykam sie w moim fiacie 500 silnik 1.2 z 2007 z problemem spadków napięcia przy obciążeniu.
Po nagrzaniu silnika przy postoju bez żadnych obciążeń napięcia wszystko jest idealnie.
Problem pojawia sie przy jakim kolwiek obciążeniu, co pare sekund w interwale spada napięcie z 14.2V na 13.5-14 V, co skutkuje wibracja na budzie oraz przygasającymi światłami. Przy włączonych światłach spada do 14V i za chwile wraca do 14.2V , przy włączonym nawiewie spada do 13.5V i wraca 14.2V.

Czyściłem przepustnice oraz map sensor. Wymieniłem świece oraz przewody zapłonowe.
Również wymienilem regulator napięcia w alternatorze bo myślałem że na 100 % on jest winowajcą.
Jakie było zdziwienie gdy po wymianie objaw nie ustąpił :)
Myśle aby oddac alternator do sprawdzenia.
Ma ktoś pomysł gdzie jeszcze zaglądnąć ?
Nie diagnozowałem jeszcze kablem bo musze go zakupić.

Pozdrawiam.
bakub
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 23 września 2017, 20:40
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Spadki napięcia na postoju

Postprzez damianx » poniedziaÅ‚ek, 14 stycznia 2019, 17:07

a sprawdzałeś na stole alternator pod obciążeniem ,bo sam regulator to nie wszystko.

regulator jak wskazuje nazwa pilnuje tylko tego aby za dużo do auta nie poleciało i go nie spaliło.

wygląda na to jakby gdzieś w uzwojeniu był problem ,może tylko szczotki się już skończyły ,skoro na "czysto" sam silnik pracuje ładnie ,a po dodaniu większego obciążenia zaczynają się cyrki to bym tam szukał.
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Spadki napięcia na postoju

Postprzez bakub » wtorek, 15 stycznia 2019, 21:44

Człowiek chciał sam pokombinować to i tak specjalista go nie ominie :)

W takim razie oddam alternator do sprawdzenia bo raczej sam nie zdołam tego sprawdzić.

Tylko pytanie jak go wyciągnąć ? bo regulator wymienialem pod autem przy zwisającym alternatorze na ośce ( nie miescił sie miedzy ośka a jakąś belka , juz nie pamietam)
bakub
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 23 września 2017, 20:40
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Spadki napięcia na postoju

Postprzez damianx » Å›roda, 16 stycznia 2019, 10:52

wyjęcie jest proste ale z kanału.

tak aby go wyjąć trzeba całego odkręcić i potem już ciut się nagimnastykować aby go odpowiednio ułożyć i wtedy przejdzie.

choć wyjęcie wydaje się trudne to jego wsadzenie stwarza więcej problemów bo grawitacja nie pomaga.


Pamiętaj by aku był odłączony (choć to pewnie wiesz)bo może nieźle przywalić jak zwarcie zrobisz .
Avatar użytkownika
damianx
 
Posty: 1174
Dołączył(a): wtorek, 15 kwietnia 2008, 23:07
Lokalizacja: Mexico
Samochód: Abarth 595
Pojemność silnika:: 1400
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon