DIY Wymiana mieszka drążka skrzyni biegów

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

DIY Wymiana mieszka drążka skrzyni biegów

Postprzez Malandrino » sobota, 21 października 2017, 13:15

Ciao,

Opiszę Wam po krótce opiszę Wam proces wymiany mieszka skrzyni.
Przez połamaną ramkę, mój mieszek latał sobie wolny, postanowiłem ukręcić jego hulankę.
A propos, można kupić samą ramkę mieszka, acz koszt jest właściwie taki sam jak nowego, skórzanego mieszka z ramką. Polecam to drugie rozwiązanie, wygląda świetnie.


Kapselek z rozpisanymi biegami należy podważyć od góry (między 3 i 5), jest tam mała wypustka pozwalająca zrobić to bez uszkodzenia kapsla lub drążka. Poradziłem sobie używając delikatnie noża do tapet.
20171006_174159.jpg



Następnie odkręcamy śrubę trzymającą gałkę w kupie (klucz 8 chyba) i zdejmujemy kolejne elementy.
20171006_174149.jpg



Zostaje nam sam drążek. Należy zdjąć plastikowy ruchomy element (ten który podnosimy przy wrzucaniu wstecznego). Blokuje go sprężynka, osadzona jest na metalowym trzpieniu. Wystarczy ją zsunąć używając trochę siły (blokują ją delikatne poszerzenia na metalowym trzpieniu).
20171006_174056.jpg



Po rozłożeniu wszystkiego, wymiana samego mieszka jest banalna. Fabrycznie zamocowany jest do trzpienia sławną trytką. Przy składaniu warto upewnić się czy poprawnie mocujemy plastikową ramkę - łatwo to ustalić po bolcach. Najlepiej połączyć ramkę mieszka z ramką ozdobną przed wciśnięciem całości w deskę, unikniemy połamania delikatnych zaczepów ozdobnej ramki.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Malandrino
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 3 października 2017, 19:43
Samochód: 500 Giallo Birichino Sport
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 3 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon