Docieranie silnika

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

Docieranie silnika

Postprzez ewcians » piÄ…tek, 28 października 2016, 23:55

Mam pytanko. Czy wymieniać olej po przejechaniu 1500 km , czy olać? dodam, że jestem żółtodziób w manualu (przesiadka z automata) , tak więc babole pt. przekraczanie obrotów powyżej 3.500 mi się zdarzają - do tego mam problem z ruszaniem z jedynki pod wzniesienie (dziś pierwszy raz bez babola w tej kwestii). Ogólnie bardzo zwracam uwagę na nieprzekraczaie 3.500 obrotów , ale zdarza mi się wrzucić dwójkę zamiast czwórki. Osobiście mam poczucie , że lepiej wymienić, tak dla "ostrożności procesowej". Jednak zdania są 50/50 ....
ewcians
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 13 października 2016, 00:06
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Re: Docieranie silnika

Postprzez biopago » poniedziaÅ‚ek, 31 października 2016, 10:09

Instrukcja mówi o pierwszej wymianie po 15tys. Producent wie najlepiej i gdyby była konieczność wymiany po 3000km to by tak kazali zrobić. Wszelkie legendy o drobinkach metalu po docieraniu silnika to bzdury. Po pierwsze silnik się nie dociera (inna technologia produkcji i materiały w porównaniu do tego co było 15 lat temu) - w instrukcji też nie ma nic o docieraniu. Po drugie nie ma żadnych drobinek - gdyby coś się wytarło/ odłupało w silniku to by to była poważna awaria a wszelkie inne "zabrudzenia" zbiera filtr oleju bo od tego jest. Ja właśnie przekroczyłem 3000tys km w moim F500 1,2 i nie wymieniam.
Avatar użytkownika
biopago
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 2 września 2016, 12:39
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Docieranie silnika

Postprzez ewcians » wtorek, 1 listopada 2016, 00:41

biopago napisał(a):Instrukcja mówi o pierwszej wymianie po 15tys. Producent wie najlepiej i gdyby była konieczność wymiany po 3000km to by tak kazali zrobić. Wszelkie legendy o drobinkach metalu po docieraniu silnika to bzdury. Po pierwsze silnik się nie dociera (inna technologia produkcji i materiały w porównaniu do tego co było 15 lat temu) - w instrukcji też nie ma nic o docieraniu. Po drugie nie ma żadnych drobinek - gdyby coś się wytarło/ odłupało w silniku to by to była poważna awaria a wszelkie inne "zabrudzenia" zbiera filtr oleju bo od tego jest. Ja właśnie przekroczyłem 3000tys km w moim F500 1,2 i nie wymieniam.



Dzięki za odpowiedź. :) Ja się kompletnie nie znam -baba w końcu jestem :D

Mam jeszcze jeden problem - wilgotnieją mi reflektory przednie od środka....tak na babski rozum nie powinny chyba ? :roll: z tym to chyba muszę do ASO jechać - dobrze myślę? czy może to normalka ?
ewcians
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 13 października 2016, 00:06
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Docieranie silnika

Postprzez magnyc » Å›roda, 30 listopada 2016, 07:59

Teraz to i nawet wymiany oleju są co 30 tys km lub 2 lata wg instrukcji przy silniku 1,2 69. Mam już u siebie 21 tys km i dalej nie wymieniałem oleju.

Użytkowałem też Peugeota z wymianami oleju co 30tys/2 lata i silnik miał się dobrze do 180tys km - potem sprzedałem, pewnie jeździ do dziś. Też nie było w nim żadnej wcześniejszej wymiany oleju po zakupie. Chodził cichutko, bez wibracji, rozrząd nic nie hałasował, więc wyleczyłem się już z myślenia o wymianach co 5/10 tys km
magnyc
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek, 8 stycznia 2016, 17:30
Samochód: Fiat 500 2015
Pojemność silnika:: 1,2 i LPG
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG

Re: Docieranie silnika

Postprzez ewcians » wtorek, 27 grudnia 2016, 02:11

Ja jednak profilaktycznie wymieniłam olej po przejechaniu 1500. A co mi tam szkodzi...
ewcians
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek, 13 października 2016, 00:06
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Docieranie silnika

Postprzez farmer20000 » Å›roda, 11 stycznia 2017, 03:50

Myślę, że nie ma sensu wymieniać tak szybko oleju.
Silniki są wstępnie docierane w fabryce.
Fiat przewidywał wymianę po 1500km tylko w maluchu - tam nie było filtra oleju.
Dawno temu i nieprawda. Wymiana oczywiście nie zaszkodzi.
farmer20000
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa, 11 stycznia 2017, 02:53
Samochód: 500
126 BIS
126 el
Pojemność silnika:: 1.2
Rodzaj paliwa:: Benzyna

Re: Docieranie silnika

Postprzez brosk » wtorek, 24 października 2017, 22:45

Jedz do aso jak beda wilgotne i zadaj wymiany lamp Ja mialam tak jak Ty I wymienili mi na gwarancji I nie parowaly nowe.
brosk
 
Posty: 42
Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2017, 21:30
Lokalizacja: SÅ‚upsk
Samochód: Fiat 500
Pojemność silnika:: 1242
Rodzaj paliwa:: Benzyna+LPG


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon