Silnik Abarth Esseesse

Masz problem z silnikiem, hamulcami czy zawieszeniem Fiata 500? Tutaj znajdziesz pomoc

Silnik Abarth Esseesse

Postprzez Ls1 » niedziela, 14 maja 2023, 10:05

Witam , zakupiłem tytułowe auto niestety z padniętym silnikiem. Piszę na gorąco po sprowadzeniu wg. sprzedającego jego warsztat zweryfikował endoskopem pęknięty tłok cylindra 2 . Abarcik wersja EU 2011r ma dość niski przebieg. ( ca.100Tkm) Stan auta poza nieszczęsnym silnikiem naprawdę rewelacyjny. Zakup był w pełni świadomy, pod uwagę biorę wymianę całej jednostki napędowej. Jest to fabrycznie wersja 160KM , myślę o modyfikacjach pozwalających uzyskać w przyszłości ok. 220-240KM ( Turbo,wtryski,dolot,wydech) na więcej też się nie obrażę, ale z tego co już gdzieś wyczytałem są to bezpieczne wartości bez kucia dołu. Moje pytanie brzmi jakiego silnika szukać ?W moim jest turbina IHI , widzę w ogłoszeniach jednostki z doładowaniem Garetta który ma ponoć lepsze opinie. Nie wykluczam też wymiany samego słupka i przezbrojenia osprzętu z uszkodzonego silnika, ale być może warto dołożyć do jakiejś konkretnej kompletnej jednostki uzbrojonej w optymalny osprzęt, która będzie bardziej rozwojowa pod kątem moich planów.
Pozdrawiam Ls1
Ls1
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2023, 09:57
Samochód: Z06
Pojemność silnika:: 7199
Rodzaj paliwa:: Benzyna


Powrót do Mechanika Fiata 500

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Warszawa SUSHI Dowóz Dostawa | SUSHI Warszawa Ochota Restauracja | Kurs Prawo Jazdy Katowice | Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak | Sushi Pruszków | Tworzenie stron Internetowych | TBS Katowice Osiedle Bulwary Rawy | Fryzjer Katowice | Autokasacja Warszawa SKUP aut na telefon